Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Към началната страница

Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Вземете червеното хапче  (Прочетена 2577 пъти)
milenski
Колибар
колибковец
Публикации: 3043

ॐ असतो मा सद्गमय

« -: 09 Октомври 2016, 10:24:46 »

Милиардери, които смятат, че живеем в матрица, тайно спонсорират научни изследвания за излизане от нея:

http://www.ibtimes.co.uk/take-red-pill-tech-billionaires-who-think-were-living-matrix-are-secretly-funding-way-out-1585315?utm_source=yahoo&utm_medium=referral&utm_campaign=rss&utm_content=/rss/yahoous/news&yptr=yahoo

Една новина, която е изключително любопитна за мен.
Напоследък все по-често подозирам, че може би всъщност живеем в симулирана реалност с адски добра графика.
Явно не съм сама.

Съжалявам, че я пускам непреведена. Другия месец може да я преведа за новините на колибката, ако дотогава вече не се е появил превод.

И да допълня тук с още една новина, за да не се изгуби:

https://nauka.offnews.bg/news/Vaprosi_2/Zashto-izglezhdame-tvardi-sled-kato-99-9999999-ot-tialoto-ni-e-prazn_59149.html

Не знам колко хора са наясно, че не сме дори "пълен въздух" или "вятър и мъгла", а "нищо и никакво" Grin
Активен

All matter is merely energy condensed to a slow vibration.
We are all one consciousness experiencing itself subjectively.
There is no such thing as death. Life is only a dream
and we are the imagination of ourselves.
                                                                                              Bill Hicks

Каквото е било, то е и сега
и каквото пак ще бъде
вече е било някога преди...

FoxMulder
майстор колибар
колибковец
Публикации: 801

« Отговор #1 -: 09 Октомври 2016, 17:09:34 »

Аз отдавна си го мисля това за симулацията. На повечето хора и през ум не им минава подобна идея, но това се дължи на факта, че си нямат представа в колко странен свят (вселена) живеем. Всичко е толкова странно, че ми е трудно да повярвам, че наистина съществува. Смятам, обаче, че задачата на тези учени е доста трудна. Все пак, как биха могли анимационните герои да разберат, че живеят в анимация, та камо ли да излязат от нея...
Другата новина само потвърждава колко странен е света. Да изглеждаш солиден, а всъщност да си 99,99999% празно пространство си е чиста илюзия. А илюзиите не са истински, нали...
Активен

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, но не съм сигурен за първото."
Алберт Айнщайн

"Бог е абсурдна измислица създадена от невежи, даващи пълна отговорност на някакъв невидим приятел."
Шерлок Холмс ("Шерлок", сезон 4, епизод 1)
annamarija
любител

Публикации: 18

« Отговор #2 -: 21 Март 2017, 21:33:17 »

Вселената, която виждаме. Истинска ли е? Или само проекция?  Вероятно по малко и от двете. Изглежда, че гледаме холографска проекция, създадена с цел да ни улови в капана на една фалшива реалност. Този въпрос изникна отново пред мен, докато гледах „Шоуто на Труман” с Джон Кери. Той играе човек, роден сред кинодекори, които обаче възприема като истински, като реалност. Той вярва, че живее в град на брега на океана, макар това да е просто... сценография. Слънцето, което изгрява и залязва всеки ден, е само проекция. Операторите заснемат всеки миг от живота му, макар той да е в пълно неведение за случващото се. Онова, което ме забавляваше най-много във филма, беше обстоятелството, че цялото шоу се ръководеше от команден център, който силно наподобяваше Луната. По онова време вече знаех, че Луната не е това, което изглежда. Бях чел, че тя не е „естествено” образование, а команден център, който упражнява фундаментално влияние и контрол върху живота на Земята. Луната с нейната кристална вътрешна структура е гигантски компютър и приемателно-предавателна система, която ръководи живота на Земята редом с главния контролен център, разположен на Сатурн. Предаванията, излъчвани от матрицата Сатурн-Луна, контролират възприятията на всеки, „заключен” в техния честотен обхват. Илюзията, генерирана от Матрицата, е толкова силна, толкова дълбока, толкова вкоренена, не само защото е създадена от полето на Матрицата, а и защото е резултат от програмиране на ДНК. „Пчелата майка”, „царицата на кошера” – матрицата Сатурн-Луна – излъчва хакната, деформирана информация във вълнова форма, която хората декодират в един свят, който си въобразяват, че виждат, в поведение и възприятия, които си въобразяват, че са „техни”. Матрицата е в състояние да ни контролира изцяло и да ни превърне в биороботи, които безпрекословно да следват подадените им инструкции. Другата възможност е да отворим умовете и сърцата си и да прозрем отвъд онова, което са в състояние да видят другите. Това означава да отворим умовете си за съзнанието, което не е обект на манипулациите на Матрицата и на ДНК-програмирането... Аз взех червеното хапче... Wink
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: