Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Към началната страница

Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Помогнете ми бе хора!:)  (Прочетена 10765 пъти)
I_Remember
любител

Публикации: 1

« -: 26 Ноември 2005, 15:17:37 »

Please  някой да помогне искам да превеждам филми айде де нали си търсите преводачи а никой неще да ми помогне,искам но незнам как става!:)Някой ако може д ами помогне нека пише!:)
Активен
Иво Катрафилов
майстор колибар
колибковец
Публикации: 2717

« Отговор #1 -: 26 Ноември 2005, 15:44:49 »

http://kolibka.com/phpBB2/viewtopic.php?t=1716
http://kolibka.com/phpBB2/viewtopic.php?t=2207

успех :wink:
Активен
milenski
Колибар
колибковец
Публикации: 3133

ॐ असतो मा सद्गमय

« Отговор #2 -: 26 Ноември 2005, 18:07:28 »

I_Remember, определено явно чат-пат си се научил/а да пишеш, но още не си се научил/а да четеш, щом пускаш тема след тема, без да четеш отговорите, които си получил/а на запитването си, а те са съвсем сериозни! Може би хобито ти е да пускаш теми и лични съобщения, но, уверявам те, че при следващата безсъдържателна тема, пусната от теб, започвам да трия, а тази я заключвам. И си влез с "прокълнатия" ник, за да си прочетеш личните съобщения, вместо да ме упрекваш, че не ти отговарям!
Активен

All matter is merely energy condensed to a slow vibration.
We are all one consciousness experiencing itself subjectively.
There is no such thing as death. Life is only a dream
and we are the imagination of ourselves.
                                                                                              Bill Hicks

Каквото е било, то е и сега
и каквото пак ще бъде
вече е било някога преди...

milenski
Колибар
колибковец

ॐ असतो मा सद्गमय

« Отговор #3 -: 27 Ноември 2005, 11:34:20 »

След като вчера имах известни угризения, че не съм била достатъчно търпелива с този човек, защото допусках вероятността това да е някакво детенце, което наистина има нужда от помощ, но не може да се ориентира все още как се ползват форумите и т.н., днес вече ми се изпариха всички угризения. Този човек ни е взел за мезе и по-точно мен, по неизвестни причини. Освен че си е регистрирал не знам колко ника във форума ни, ми изпраща лични съобщения от всеки свой новорегистриран ник с упрек, че не му помагам. Изгубих страшно много време да му отговарям на личните съобщения, които дори не си прави труда да прочете и, честно казано, доста се изнервих. По принцип съм противник на банването, но мисля, че това същество има нужда малко да си почине, за да се успокои каквото там го е друснало или да си избере друг форум, който да атакува със странното си чувство за хумор.
Активен

Bill Hicks

и каквото пак ще бъде

Kwatee
Колибааааар!!!

колибковец
Публикации: 2209

« Отговор #4 -: 27 Ноември 2005, 11:47:14 »

Подкрепям. Само не е трябвало да си хабиш времето и нервите да му отговаряш всеки път.
Активен

milenski
Колибар
колибковец

ॐ असतो मा सद्गमय

« Отговор #5 -: 27 Ноември 2005, 12:52:18 »

Бахмааму, току-що получих поредното ЛС, в което от поредния си ник ме уверява, че е преводач с горещо сърце... Не знам какво му е сърцето, ама на мен мозъка ми пламна вече Sad Отговорих му, вече за последно, наистина. Ама само на мен ли пише? Нема ли и други потърпевши, мааму стара... :roll:
Активен

Bill Hicks

и каквото пак ще бъде

vanyo
зяпач
Колибар
колибковец
Публикации: 3144

« Отговор #6 -: 27 Ноември 2005, 13:48:44 »

IP-то на I_Remember е същото като на the_cursed_321.
По-долу е моята кореспонденция с the_cursed_321. Всичко изглежда нормално, майна.

От: the_cursed_321
До: vanyo
Пуснато на: Вто Ное 22, 2005 7:14 pm
Заглавие: Може да се каже!:)  
Ами да може да се каже но не го владея перфектно няма ли си програми за тази работа.Моля ти се кажи ми.ще направя и невъзможното за да превеждам филми за динозаври,това нещо наречено динозавър,незнам там в коя държава смятаха кравата за свещенно животно,е аз съм по същия начин само,че при мен не е крава е динозавър.Само да ми просветич в това и няма да спя за да превеждам!

От: vanyo
До: the_cursed_321
Пуснато на: Вто Ное 22, 2005 10:19 pm
Заглавие: Re: Може да се каже!:)  
За превод на филм не се използват превеждащи програми, защото засега няма добра програма която да превежда смислено от английски на български. Руснаците са измислили програма, която върши тази работа, но тя превежда от няколко западни езици на руски.
Ако искаш да превеждаш филми, трябва да знаеш английски и просто сядаш пред компютъра и пишеш. Всички така правят. Програми се използват за правене на тайм кодовете, синхронизация на субтитрите с филми и др.
Не е лесно, майна, иска се здраво бачкане  

Пуснато на: Сря Ное 23, 2005 8:23 pm
Заглавие: Лошо  
Ами незнам толкова добре Енглисх, че да мога да превеждам,мога добре попринцип гледам и яко аниме и там всичко е на Англииски и си превеждам какво говорят но не всичко,а немога едно да преведа друго не това субтитри ли,ще са или к'во?

Пуснато на: Чет Ное 24, 2005 12:48 am
Заглавие: Re: Лошо  
Така е, майна, за хубави субтитри трябва добър английски  
Това е стимул да се захваниш с доусъвършенстване на твоя английски език.

Пуснато на: Чет Ное 24, 2005 3:39 pm
Заглавие: ОК!  
Ама ми трябва малко помощ,как да пиша субтитри трябва ми помощ немога да отворя един пад и да почна да драскам вътре,ако ми помогнеш,човече ше съм ти много благодарен,ем на себе си ще съм полезен а и също така на всички който ги кефят тези величествени същества динозаврите!

Пуснато на: Чет Ное 24, 2005 11:57 pm
Заглавие: Re: ОК!  
Щом си решил да превеждаш ще ти помагам с каквото мога, макар че аз не съм преводач.
Добре е да използваш програма която ти показва и филма и субтитрите едновременно и ти дава възможност да пишеш. Такава програма е DivX Subtitles Editor. Обаче съм чувал че има и по-хубави програми за превод. По-добре да питаш milenski. Тя е много добър преводач и ще ти обясни каква програма използва и как е най-добре да я ползваш.
Напиши едно съобщение на milenski. Ако има някакви проблеми пиши ми пак.
Успех!

Пуснато на: Пет Ное 25, 2005 3:16 pm
Заглавие: Re: ОК!  
Мерси,мноо съм ти благодарен!Добре,че все още се намират такива хора като ги питаш да ти отговарят!
Активен

milenski
Колибар
колибковец

ॐ असतो मा सद्गमय

« Отговор #7 -: 27 Ноември 2005, 14:12:13 »

Майна, разбрахме се с човека. Проблемът беше, че ми писа от няколко ника, като аз отговорих на всички негови съобщения, без той да ги прочете, а продължаваше да ми пише, че не му отговарям! Оказа се, че си е забравил паролите и уж се разбрахме и всичко е наред. Във всеки случай, не мога да помагам на някого, без въобще да съм наясно какво точно иска да му помогна и без той да чете какво му пиша! Явно смята, че има лесен начин за превод на филми. Може би е видял, че имам много преводи и си мисли, че става като щракна с пръсти и хоп, готово! Не се изненадвам, и други хора са ми писали по този въпрос, включително и преводачи... Та така, де, лесен начин няма, колкото и да ни е мъчно. Всички сме тръгнали отнякъде и сме се научили малко по малко. Все едно да искам да смятам интеграли, а да не знам как да събирам двуцифрени числа. Нали трябва да започне отнякъде и това "някъде" съм му го писала лично в темата, пусната от него! Какво повече да му кажа? Остава само да преведа филмите вместо него!
Активен

Bill Hicks

и каквото пак ще бъде

Kwatee
Колибааааар!!!

колибковец
Публикации: 2209

« Отговор #8 -: 27 Ноември 2005, 14:13:57 »

ОК, да приемем, че наистина е нормално и че човекът наистина иска да прави субтитри за документални филми. Тогава нека престане да пише под други никове и да ползва единствено никът, с който първоначално се появи (the_cursed_321) или пък да избере някой друг и ДА НЕ ГО СМЕНЯ (да му запомни паролата). Тогава да пише отново в другата тема, която създаде, какъв точно му е проблемът и с какво не може да се справи. Ако направи така, аз лично се ангажирам да му помагам стига той да има наистина желание.
Активен

vanyo
зяпач
Колибар
колибковец
Публикации: 3144

« Отговор #9 -: 27 Ноември 2005, 20:54:26 »

I_Remember e много подходящ ник за човек, който не си спомня паролите Cheesy
Активен

nikra
Колибар
колибковец
Публикации: 3942

« Отговор #10 -: 27 Ноември 2005, 21:47:52 »

Ако при регистрацията на никовете си е дал работещ e-mail би трябвало много лесно да може да си спомни паролата за всеки един от регистрираните си никове. Wink
Активен

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: