Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Към началната страница

Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Otnosno pulniq 4len ;)  (Прочетена 5524 пъти)
milenski
Колибар
колибковец
Публикации: 3096

ॐ असतो मा सद्गमय

« -: 12 Август 2004, 15:15:44 »

Тъй, значи забелязвам аз напоследък, че младото поколение май не се е научило кога, къде и как да поставя пълния член :twisted:  
Освен това имам наблюдения, че дамите май са по-наясно по въпроса, отколкото господата, а би следвало да е точно обратното :wink:
Да си призная, и аз доскоро не знаех и го изплясквах когато и където сваря, което доведе до някои доста конфузни ситуации, което пък така ме сецна, че започнах да избягвам въобще изобщо да го употребявам Sad Абе употребявах го аз, ама само насаме :roll:
И така я карах сконфузено и смутено, докато една дама не ми даде няколко полезни урока, като нагледно ми показа кога и къде да го турям тоз член :oops:  За което горещо й благодаря Cool  

Та по същество: Пълен член се слага винаги, когато на въпроса "кой", отговаряме с "той". Значи, питаме "кой" и отговорят ли ни "той", изпляскваме пълния член, без притеснения и без угризения:wink:
И ако някой посмее да се възпротиви, да си отвори и да си прочете българската граматика, докато ние му поставяме пълния член :twisted:
Активен

All matter is merely energy condensed to a slow vibration.
We are all one consciousness experiencing itself subjectively.
There is no such thing as death. Life is only a dream
and we are the imagination of ourselves.
                                                                                              Bill Hicks

Каквото е било, то е и сега
и каквото пак ще бъде
вече е било някога преди...

piton4eto
щур питон
кандидат колибковец
Публикации: 290

« Отговор #1 -: 12 Август 2004, 16:00:31 »

Цитат на: "milenski"
Тъй, значи забелязвам аз напоследък, че младото поколение май не се е научило кога, къде и как да поставя пълния член :twisted:  
Освен това имам наблюдения, че дамите май са по-наясно по въпроса, отколкото господата, а би следвало да е точно обратното :wink:
Да си призная, и аз доскоро не знаех и го изплясквах когато и където сваря, което доведе до някои доста конфузни ситуации, което пък така ме сецна, че започнах да избягвам въобще изобщо да го употребявам Sad Абе употребявах го аз, ама само насаме :roll:
И така я карах сконфузено и смутено, докато една дама не ми даде няколко полезни урока, като нагледно ми показа кога и къде да го турям тоз член :oops:  За което горещо й благодаря Cool  

Та по същество: Пълен член се слага винаги, когато на въпроса "кой", отговаряме с "той". Значи, питаме "кой" и отговорят ли ни "той", изпляскваме пълния член, без притеснения и без угризения:wink:
И ако някой посмее да се възпротиви, да си отвори и да си прочете българската граматика, докато ние му поставяме пълния член :twisted:

От мен ще добавя само, че когато задавате въпроса "На кого?" или пък пред думата, която трябва да членувате, има предлог, то тогава се пише непълен член. Ето пример "Големите лапи на лъва са......", но "Лъвът има големи лапи."
Освен това, тъй като произлизам от семейство на потомствени вестникарски и не само коректори и редактори, предлагам да се направи една темичка и всеки, който има някакви затруднения или съмнения относно пунктуацията, ще се радва на незабавната ми помощ...Пък и защо само на моята :?:  :!:  :wink:
Активен

ATHOM
зидар
маниак
Публикации: 125

« Отговор #2 -: 12 Август 2004, 19:09:09 »

pitone смени си подписа шот щи дърпам ушите!
Активен

nikra
Колибар
колибковец
Публикации: 3942

« Отговор #3 -: 12 Август 2004, 19:31:08 »

Цитат на: "ATHOM"
pitone смени си подписа шот щи дърпам ушите!

Точно щях да я питам къде е била "Пълзящ модератор".
Активен

petkan
търсач
Колибар
колибковец
Публикации: 1633

« Отговор #4 -: 12 Август 2004, 20:23:42 »

milensky, на теб трябва да се постави червена точка, забранено под 18 години. Tongue
Активен

milenski
Колибар
колибковец
Публикации: 3096

ॐ असतो मा सद्गमय

« Отговор #5 -: 12 Август 2004, 20:29:03 »

Колега, май само ти ме разбра :wink:  lol
Активен

All matter is merely energy condensed to a slow vibration.
We are all one consciousness experiencing itself subjectively.
There is no such thing as death. Life is only a dream
and we are the imagination of ourselves.
                                                                                              Bill Hicks

Каквото е било, то е и сега
и каквото пак ще бъде
вече е било някога преди...

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: