Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Към началната страница

Страници: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 79   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Помощ при превод  (Прочетена 418976 пъти)
vojda
майстор колибар
колибковец
Публикации: 629

« Отговор #765 -: 09 Август 2011, 08:55:52 »

Благодаря ви за идеите  thank_you
 fake-idenity    Имаш галон виртуално уиски от мен. Това по-запасени/въоражени от преди, , е много близо до истината.
Амонитите са господствали милиони години в моретата, без да им се опре някой и затова са " занемарили превъоръжаването " демек не са се усъвършенствали и затова, когато се явяват нови " по-добре въоръжени " хищници, като рибите са дали фира. Ще го интерпретирам по някакъв начин. Би трябвало да се досетя ама съм си малко русоляв  Smiley
Още един път  thank_you   и за двама ви
Активен
fake-idenity
колибар преводач
колибковец
Публикации: 532

Както мислиш така ще живееш!

« Отговор #766 -: 09 Август 2011, 23:29:29 »

По-скоро английския понякога може да е странен. Аз такива думи ги търся в гугъл или им търся синоними.
Активен

Това, че съм човек, споделям го с другите хора. Това, че виждам и чувам, и това, че ям и пия, го споделям с животните. Но това, че аз съм аз, е само мое и принадлежи на мен, а не на някой друг човек, нито на ангел, нито на Бога - освен доколкото аз самият съм част от Него. ( Майстер Екхарт - средновековен немски богослов и проповедник, философ и мистик )
fake-idenity
колибар преводач
колибковец

« Отговор #767 -: 10 Август 2011, 20:42:46 »

Any violence by a large population is not because these people...
I am minded of young David.

Не мога да се сетя за удачен превод. Дайте идеи.
« Последна редакция: 10 Август 2011, 20:57:20 от fake-idenity » Активен

Това, че съм човек, споделям го с другите хора. Това, че виждам и чувам, и това, че ям и пия, го споделям с животните. Но това, че аз съм аз, е само мое и принадлежи на мен, а не на някой друг човек, нито на ангел, нито на Бога - освен доколкото аз самият съм част от Него. ( Майстер Екхарт - средновековен немски богослов и проповедник, философ и мистик )
trifonov
VIP колибар
кандидат колибковец
Публикации: 245

« Отговор #768 -: 10 Август 2011, 21:02:06 »

Какво ще кажеш за : "Всяко насилие над големи групи от хора не е само заради самите тях"
Незнам какъв е контекста ,за да дам по-точна идея!?
Активен
fake-idenity
колибар преводач
колибковец

« Отговор #769 -: 10 Август 2011, 21:13:56 »

Ето го цялото изречение: Any violence by a large population is not because these people are more violent than any other.
Активен

FoxMulder
извънземен
майстор колибар
колибковец
Публикации: 998

THE TRUTH IS OUT THERE

« Отговор #770 -: 11 Август 2011, 18:54:29 »

Мисля, че разбирам смисъла на изречението, но е много трудно да се формулира, а буквалния превод е неуместен.
Предлагам следното: "Когато насилието е породено от голяма група хора, то причината не е в самите хора, които го пораждат".
Активен

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, но не съм сигурен за първото."
Алберт Айнщайн

"Бог е абсурдна измислица създадена от невежи, даващи пълна отговорност на някакъв невидим приятел."
Шерлок Холмс ("Шерлок", сезон 4, епизод 1)
FoxMulder
извънземен
майстор колибар
колибковец

THE TRUTH IS OUT THERE

« Отговор #771 -: 17 Август 2011, 18:46:20 »

Имате ли някакви идеи за "path of totality"? Става въпрос за пълно слънчево затъмнение и "пътя" който лунната сянка изминава по земната повърхност. Може би има и термин за това нещо... Undecided
Активен

"Само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, но не съм сигурен за първото."
Алберт Айнщайн

"Бог е абсурдна измислица създадена от невежи, даващи пълна отговорност на някакъв невидим приятел."
fake-idenity
колибар преводач
колибковец

« Отговор #772 -: 17 Август 2011, 18:56:02 »

Някой знае ли наименованието на тази американска служба "Department of Children and Family Services" .
Активен

Flavii
пшемек
майстор колибар
колибковец
Публикации: 1475

« Отговор #773 -: 17 Август 2011, 23:50:53 »

Някой знае ли наименованието на тази американска служба "Department of Children and Family Services" .

http://en.wikipedia.org/wiki/Child_Protective_Services

Примерно "Агенция за защита на детето" или "Социални служби", както се разбира, едно и също е. Smiley
Активен

"Реалността е само за онези, които не могат да се справят с фантазията."
Flavii
пшемек
майстор колибар
колибковец
Публикации: 1475

« Отговор #774 -: 17 Август 2011, 23:59:55 »

Имате ли някакви идеи за "path of totality"? Става въпрос за пълно слънчево затъмнение и "пътя" който лунната сянка изминава по земната повърхност. Може би има и термин за това нещо... Undecided

path of totality - ивица на тоталитета Wink
Активен

"Реалността е само за онези, които не могат да се справят с фантазията."
FoxMulder
извънземен
майстор колибар
колибковец

THE TRUTH IS OUT THERE

« Отговор #775 -: 18 Август 2011, 17:38:12 »

path of totality - ивица на тоталитета Wink

Благодаря thank_you
Активен

Алберт Айнщайн

fake-idenity
колибар преводач
колибковец

« Отговор #776 -: 19 Август 2011, 19:49:26 »

В този контекст: What they do in my son's school is they do "pretzel breaks". They come in... the school psychologist comes into the classroom and "We're gonna talk about how you feel." Някой знае ли какво значи "pretzel breaks"? Или мога да го преведа като прекъсване на занятията или нещо подобно?
Активен

trifonov
VIP колибар
кандидат колибковец
Публикации: 245

« Отговор #777 -: 19 Август 2011, 19:57:57 »

"Паузи за хранене" ? Roll Eyes
Активен
fake-idenity
колибар преводач
колибковец

« Отговор #778 -: 19 Август 2011, 20:19:34 »

Не става. Във филма става дума за това как в американските училища правят тестове на децата, за да разберат дали имат някакво психическо заболяване (като синдром на дефицит на вниманието или хиперактивност). А в изречението училищният психолог влиза в клас и казва на децата, че иска да си поговорят за чувствата им. Та времето, през което психолога прекъсва часа се казва "pretzel breaks".
Активен

Lighthammer
колибар преводач
кандидат колибковец
Публикации: 310

« Отговор #779 -: 23 Август 2011, 13:29:18 »

Предполагам, че си почиват с хапване на претцели, което е някакъв тип гевречета или нещо от сорта - http://en.wikipedia.org/wiki/Pretzel
Активен

"You must be the change you wish to see in the world" - Mahatma Gandhi.
Страници: 1 ... 50 51 [52] 53 54 ... 79   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: