Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Към началната страница

Страници: 1 2 [3]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: За хора с развинтена фантазия  (Прочетена 34091 пъти)
Kwatee
Колибааааар!!!

колибковец
Публикации: 2209

« Отговор #30 -: 13 Октомври 2004, 14:34:54 »

Съжалявам мислех, че самия израз е достатъчно ясен, само превода му е малко мъглив  :oops:

Става дума за това, че след 100 милиона години ще се увеличи вулканичната дейност, което ще доведе до изчезването на 80-90% от всички видове на планетата Земя...

... та това изчезване му се казва "mass extinction"

btw. последната ми идея е масово изчезване  :roll:
Активен

milenski
Колибар
колибковец
Публикации: 3133

ॐ असतो मा सद्गमय

« Отговор #31 -: 13 Октомври 2004, 14:46:42 »

Kwatee, да ти кажа, първият ти вариант с "масово измиране" е най-добрият.
Ама от мухата слон направи! То не бе перфекционизъм, не бе чудо :shock:  :wink:  Cheesy Сега остава само да го подложим на дискусия с гласуване lol
Активен

All matter is merely energy condensed to a slow vibration.
We are all one consciousness experiencing itself subjectively.
There is no such thing as death. Life is only a dream
and we are the imagination of ourselves.
                                                                                              Bill Hicks

Каквото е било, то е и сега
и каквото пак ще бъде
вече е било някога преди...

Kwatee
Колибааааар!!!

колибковец

« Отговор #32 -: 13 Октомври 2004, 15:14:29 »

Не бе, няма нужда (въпрки че не е толкоз лоша идеята)!  lol  lol  lol

Пуснах предното си мнение заради Hexina и питонека (предполагам, че тя ми е редактирала мнението) та да знаят за какво става дума...

А за перфекционизма - малко ми е трудно да се отърва от него (може би за съжаление, може би не)!  :roll:
Активен

piton4eto
щур питон
кандидат колибковец
Публикации: 290

« Отговор #33 -: 13 Октомври 2004, 15:53:36 »

Цитат на: "Kwatee"
Не бе, няма нужда (въпрки че не е толкоз лоша идеята)!  lol  lol  lol
Пуснах предното си мнение заради Hexina и питонека (предполагам, че тя ми е редактирала мнението) та да знаят за какво става дума...

Kwatee, сори душа ама май от идиотизъм вместо да натисна бутона да ти цитира репликата, съм натиснала бутона за редакция. Веднага отивам в ъгълчето да се шляпкам с опаЖка за назидание.  :roll:  :oops:  :oops:  :oops:
Активен

Kwatee
Колибааааар!!!

колибковец

« Отговор #34 -: 13 Октомври 2004, 16:12:34 »

Няма проблем...  Cheesy

Само недей да се шляпкаш с опаЖка, че ше земеш да я повредиш нещо!  Cheesy ...поне докато не довършиш всемирния каталот на пълзящите, летящите, плуващите и ходещите гадинки!  lol  lol  lol
Активен

milenski
Колибар
колибковец

ॐ असतो मा सद्गमय

« Отговор #35 -: 13 Октомври 2004, 16:27:49 »

Цитат на: "piton4eto"
Kwatee, сори душа ама май от идиотизъм вместо да натисна бутона да ти цитира репликата, съм натиснала бутона за редакция. Веднага отивам в ъгълчето да се шляпкам с опаЖка за назидание.[/b]  :roll:  :oops:  :oops:  :oops:

Абе, питонек, кой ти даде мародераторските права да го нашляпам аз едно хубавичко :twisted:
А теб нема ли кой да те нашляпа, че така саминка, че и с опашка... Sad  Дай да ти организираме един кастинг за шляпачи lol  Cheesy  Cheesy

Сори за офтопика, ама просто не можах да се въздържа :oops:  :oops:  :oops:
Активен

Bill Hicks

и каквото пак ще бъде

piton4eto
щур питон
кандидат колибковец
Публикации: 290

« Отговор #36 -: 13 Октомври 2004, 17:19:41 »

Цитат на: "milenski"
Абе, питонек, кой ти даде мародераторските права да го нашляпам аз едно хубавичко :twisted:
А теб нема ли кой да те нашляпа, че така саминка, че и с опашка... Sad  Дай да ти организираме един кастинг за шляпачи lol  Cheesy  Cheesy

абе тука с един мародератор си полафихме и той ме упълномощи, така да се каже  Tongue  Tongue  Tongue  Tongue  Tongue
Пък за кастинга - нема да се пуашиш, вече (о)кастнах туканка един фърчаЖд АТНОМ  :twisted:  :twisted:
Активен

Kwatee
Колибааааар!!!

колибковец

« Отговор #37 -: 20 Октомври 2004, 16:38:32 »

Как да преведа следното:

Snow stalker belongs to a family of vicious predators.

и по-точно "vicious predators"?

Аз го преведох "Снежният ловец принадлежи на семейство свирепи хищници.", само че не знам дали няма научно име, което да отговаря на "family of vicious predators"??  :roll:
Активен

milenski
Колибар
колибковец

ॐ असतो मा सद्गमय

« Отговор #38 -: 20 Октомври 2004, 16:44:52 »

Kwatee, така звучи много добре. Не знам дали има научен термин за случая. Само една малка корекция: "...принадлежи КЪМ семейство...", защото иначе излиза, че горкото животинче е домашен любимец на някакво семейство канибали :wink:
Активен

Bill Hicks

и каквото пак ще бъде

Kwatee
Колибааааар!!!

колибковец

« Отговор #39 -: 20 Октомври 2004, 16:49:05 »

Цитат на: "milenski"
Само една малка корекция: "...принадлежи КЪМ семейство...", защото иначе излиза, че горкото животинче е домашен любимец на някакво семейство канибали :wink:

Мерси за корекцията!  Cheesy

Само не го съжалявай горкото животинче, че то е по-свирепо от цяло село свирепи канибали!  lol  lol  lol

Edit: То се оказа, че хората не са имали предвид научен термин. По нататък се разбира, че семейство Невестулки са едни такива свирепи хищници...
Активен

Страници: 1 2 [3]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: