Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Към началната страница

Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Проблем със Subtitle workshop  (Прочетена 13480 пъти)
michelle
любител

Публикации: 17

« -: 06 Декември 2008, 11:24:11 »

Здравейте всички,
от сума ти време се мъча с тази програма, докато стигнах до извода, че най-вероятно съм изтеглила повредена(версия 4), защото не може да съм чак толкова тъпа. Превода съм го направила отдавна и дни наред съм оправяла тайминга, а тази гад все ми прави номера - един път както си работех по нея, реши да си почине и се изключи.Сума ти труд отиде на вятъра. Почвам да го правя наново, вече сейфвам често-често (после видях, че има и auto-save на колкото минути си го направиш), стигам донякъде, на другия ден като сядам да продължа - изненада - голяма част от вчерашните промени са си пак разбъркани. Айде пак на ново. Казвам ви, сигурно 10 пъти го правих тоз тайминг, малко стана като шивача :"Три пъти го режа, все е къс."  Grin
Чашата преля, когато уж всичко беше готово, пускам филма вече за последни корекции и кво да видя - половината пак надолу с главата. Междувременно изтеглих и версията 2.51 обаче там всичко ми излиза като йероглифи и я наритах, обаче накрая видях, че няма да стане с 4-ката и пак си исталирах 2.51. Молбата ми е ако може да ми кажете какво да правя с бг субтитрите, че да ги чете нормално. С английските няма проблем.
Писна ми вече този филм,  дето се занимавам с него, наизуст го научих. Той ми е първия, не искам да е последния, обаче вече много се изнервих. Искам да минавам на следващия и да върви нормално. Ще чакам някой да даде акъл, а междувременно отивам да празнувам!
Честит празник на всички именници, банкери, моряци и бургазлии!
« Последна редакция: 06 Декември 2008, 11:32:21 от michelle » Активен
milenski
Колибар
колибковец
Публикации: 3043

ॐ असतो मा सद्गमय

« Отговор #1 -: 06 Декември 2008, 12:17:27 »

Проблемът със самоизключването на SW го имам и аз.
Причината е някаква несъвместимост с филтъра DirectVobSub (VSFilter).
Решението е или да си сложиш някаква доста по-стара версия на филтъра или да го изключваш ръчно, когато работиш със SW.
Не ти препоръчвам функцията auto save. И тя правеше някакви мизерии, но в момента не се сещам какво точно беше. По-добре запаметявай по-честичко.
Проблемът с йероглифите се оправя като избереш в първото от последните три прозорчета вляво опцията Cyrillic.
А това, че не ти запаметява корекциите в тайминга, не мога да си обясня защо става. Аз съм с 2.51 и нямам такъв проблем (пу, да не ми е уроки).
Дано да съм ти помогнала.
Успех!
Активен

All matter is merely energy condensed to a slow vibration.
We are all one consciousness experiencing itself subjectively.
There is no such thing as death. Life is only a dream
and we are the imagination of ourselves.
                                                                                              Bill Hicks

Каквото е било, то е и сега
и каквото пак ще бъде
вече е било някога преди...

nikra
Колибар
колибковец
Публикации: 3942

« Отговор #2 -: 06 Декември 2008, 12:35:10 »

Проблема се решава когато изхвърлиш ментето което е представено като 4-та версия на програмата и си сложиш версия 2.51 с която са всички.
А проблема с йероглифите вече ти е казала milenski как да го оправиш. Wink
Активен

lubo-piten
колибар преводач
кандидат колибковец
Публикации: 455

« Отговор #3 -: 11 Януари 2011, 13:08:04 »

Ами и аз да се обадя, па дано някой ме чуе  Smiley
Имам някакви проблеми със Subtitle Workshop-а, ама не мога да се оправя вече няколко дни. Превеждал съм един филм и му бях хванал цаката - минах тогава и през 4-та версия и през 2.51, с която си останах. Тогава всичко беше перфектно. И сега, като ме засърбя мозъка да превеждам пак нещо, ударих на камък. Преинсталирах 2.51 няколко пъти. Проблема с йероглифите го оправих, но други неща вече ме тормозят няколко дни - не тръгват нормално повечето филми, които отварям (чува се само някакво "чегъртане"); не се отварят повечето субтитърни файлове, не иска да отваря и avi-файлове - дава гадното съобщение "Send Error Report / Don't Send". И най-тъпото е, че субтитрите, които бях правил, сега при зареждане не се показват в голямото поле "Text" а само в долното работно поле и по никакъв начин не мога да ги направя видими. Аз ли бъркам или нещо мен ме побърква???  Sad
Активен

"Когато всички разумни обяснения се изчерпят, каквото остане, колкото и невероятно да изглежда, трябва да е истината." - Артър Конан Дойл

*** В света на думите всичко е възможно. ***
milenski
Колибар
колибковец

ॐ असतो मा सद्गमय

« Отговор #4 -: 11 Януари 2011, 13:29:11 »

Много проблеми на едно място... С каква операционна система си? Имаш ли инсталиран Vob Sub? Ако да, първо му задай настройка Do not load и виж дали няма да се оправят нещата.
Активен

Bill Hicks

и каквото пак ще бъде

Flavii
пшемек
майстор колибар
колибковец
Публикации: 1457

« Отговор #5 -: 11 Януари 2011, 13:42:26 »

Може и да е някакъв проблем с кодеци?
Активен

"Реалността е само за онези, които не могат да се справят с фантазията."
lubo-piten
колибар преводач
кандидат колибковец

« Отговор #6 -: 11 Януари 2011, 13:47:43 »

Ей, много ти благодаря, че се намесваш в играта!  Smiley
Значи: с WinXP съм; на този компютър (шляптоп) си правих част от субтитрите преди 2 години, но основно работех в работата пак с WinXP; общо взето нямах проблеми тогава, с изключение на някакво омазване, което го приех за инцидентно. Сега, стартирайки пак програмата, открих, че почти нищо не може да се зареди без "Debug/Send Error Report/Don't Send", обаче правените някога събтитри, както и AVI-файлът (само те) тръгват ОК. Преинсталирах SW 2.51 (и то няколко пъти) и стана още по-объркано. Гледах и пробвах повечето неща в настройките - нищо не се променя.
Vob Sub къде да го търся и как да го отворя... и, извинявам се за неграмотността ми, какво е това чудо?
Активен

"Когато всички разумни обяснения се изчерпят, каквото остане, колкото и невероятно да изглежда, трябва да е истината." - Артър Конан Дойл

milenski
Колибар
колибковец

ॐ असतो मा सद्गमय

« Отговор #7 -: 11 Януари 2011, 13:59:57 »

Като преинсталираш SW, непременно първо махни всичко, защото само при преинсталация файлът с настройките остава и ако проблемът е там, той също ще си остане. Ако знаеш да ползваш Regedit, изтрий всичко и там. После направи една нова инсталация и да видим. А VobSub се зарежда под формата на една зелена стрелкичка долу вдясно, когато пускаш филм. Най-лесно така можеш да го намериш. Другият начин е да го потърсиш в папката с кодеците.
Активен

Bill Hicks

и каквото пак ще бъде

lubo-piten
колибар преводач
кандидат колибковец

« Отговор #8 -: 11 Януари 2011, 14:04:58 »

Thanks Flavii за желанието да помогнеш!!!
Thanks и на теб, Миленски!!! Поразрових се и видях какво е DirectVobSub - да, към филтрите е. Стигнах до него през Media Player Classic - и зададох Do not load и... ЧУДО! Сега зареждам и филмите и субтитрите, които не можех да заредя и те тръгват безпроблемно! Смаян съм  Lips Sealed Каква сила е познанието! И каква сила са знаещите хора!!!
Остава, обаче, проблемът с невидимите субтитри в голямото поле "Text". С него какво да правя???
Активен

milenski
Колибар
колибковец

ॐ असतो मा सद्गमय

« Отговор #9 -: 11 Януари 2011, 14:11:30 »

За това последното предполагам, че си променил някоя от настройките без да искаш. Я пробвай от менюто Movie да чекнеш долу Show Subtitles.
Активен

Bill Hicks

и каквото пак ще бъде

lubo-piten
колибар преводач
кандидат колибковец

« Отговор #10 -: 11 Януари 2011, 14:14:13 »

Чекнато си е!
Активен

lubo-piten
колибар преводач
кандидат колибковец

« Отговор #11 -: 11 Януари 2011, 14:18:46 »

И още нещо - не мога да тръгна от желан ред в субтитрите (да тръгне филмът от избрано място) - винаги тръгва от началото...  Sad
Активен

milenski
Колибар
колибковец

ॐ असतो मा सद्गमय

« Отговор #12 -: 11 Януари 2011, 14:20:58 »

Не мога да намеря откъде може да идва проблемът... Май ще ти се наложи една последна преинсталация на SW, ама този път изтрий абсолютно всичко, преди да инсталираш наново - така тези настройки, които ти скриват субтитрите, ще бъдат заменени от дифолтните, а после ти ще си ги дооправиш.
Активен

Bill Hicks

и каквото пак ще бъде

lubo-piten
колибар преводач
кандидат колибковец

« Отговор #13 -: 11 Януари 2011, 14:28:00 »

Съжалявам за глупостта си! Явно за 2 години човек може прилично да затъпее! Просто съм забравил някои работи в SW. Последното - "нетръгването" - го изясних. Съжалявам, че ви занимавам с глупости! Но остава проблема с невидимите субтитри. Впрочем тези дни доста си играх с него, но не стигам до никъде. Та за него ми е болката. Някакви идеи?
Активен

lubo-piten
колибар преводач
кандидат колибковец

« Отговор #14 -: 11 Януари 2011, 14:29:44 »

Благодаря ти, Миленски!!! Ще опитам това, което предлагаш.  Smiley
Активен

Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: