Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Към началната страница

Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: имам проблем със субтитрите,Моля!!!  (Прочетена 9796 пъти)
folkoneti
любител

Публикации: 1

« -: 05 Февруари 2012, 12:49:40 »

колеги помогнете!!!Като сваля филм,което става безпроблемно.Отваря се и тръгва нормално, но субтитрите е абсолютно невъзможно-поне за мен?Свалям ги разархивирам ги,но уви!!!Моля за помощ??!!!
Активен
milenski
Колибар
колибковец
Публикации: 3133

ॐ असतो मा सद्गमय

« Отговор #1 -: 05 Февруари 2012, 17:30:53 »

Ако субтитрите не носят същото име като филмовия файл, трябва да се заредят през съответната функция на плеъра или да се преименуват. Ако са със същото име и в папката, където е и филмът, би трябвало да тръгват автоматично, стига да не сте забранили показването на субтитри.
Активен

All matter is merely energy condensed to a slow vibration.
We are all one consciousness experiencing itself subjectively.
There is no such thing as death. Life is only a dream
and we are the imagination of ourselves.
                                                                                              Bill Hicks

Каквото е било, то е и сега
и каквото пак ще бъде
вече е било някога преди...

falcon
запленен
**
Публикации: 63

« Отговор #2 -: 16 Февруари 2012, 19:23:39 »

На няколко пъти като тръгна да свалям субтитри не ми дава save, ми направо ми ги отваря и не мога да запиша файла. Има ли какво да се направи в тоя случай. А текста, който не излиза на бг го пробвах да го копирам в notepad, да му давам различни разширения и в крайна сметка не ми излиза на бг.
Активен
milenski
Колибар
колибковец
Публикации: 3133

ॐ असतो मा सद्गमय

« Отговор #3 -: 16 Февруари 2012, 19:32:53 »

Посочете конкретно за кои субтитри става въпрос. От около година в колибката вече всички български субтитри фигурират като .rar архиви и споменатият проблем не би следвало да същестува. А ако все пак има такъв проблем, това се оправя през енкодинга на браузъра - тоест всичко е в ръцете на потребителя. View -> Character encoding и после Save page as...
« Последна редакция: 16 Февруари 2012, 19:36:09 от milenski » Активен

All matter is merely energy condensed to a slow vibration.
We are all one consciousness experiencing itself subjectively.
There is no such thing as death. Life is only a dream
and we are the imagination of ourselves.
                                                                                              Bill Hicks

Каквото е било, то е и сега
и каквото пак ще бъде
вече е било някога преди...

falcon
запленен
**

« Отговор #4 -: 16 Февруари 2012, 21:51:20 »

Тези които не можах да запиша помолих един приятел да ги дръпне. Той не е имал проблем, записал ги е и после ми ги прати. А иначе с енкодинга доста си бях поиграл, различни варианти на кирилица, променях разширението на файла и като *doc за да мога да видя от лърда какво е съдържанието. Понякога излизаха на бг, но придружени с други букви и символи..
Активен
nikra
Колибар
колибковец
Публикации: 3942

« Отговор #5 -: 17 Февруари 2012, 17:32:09 »

На няколко пъти като тръгна да свалям субтитри не ми дава save, ми направо ми ги отваря и не мога да запиша файла.
Мишката има два бутона все пак. В твоя случай не трябва да натискаш както винаги левия, а е трябвало да натиснеш десния бутон и от падащото меню да избереш Save As...

Освен това дори и във втория ти пост пак не е посочено за кой филм става дума, ако и в третия не се даде конкретно заглавие, твоите постове отиват в кофата като ненужни такива.
Активен

falcon
запленен
**

« Отговор #6 -: 17 Февруари 2012, 18:29:24 »

Цивилизации, Човек: Planet of the Apemen: Battle for Earth / Планетата на човекоподобните: Битката за Земята (2011)
downloads    movie    subtitles
1029
0757

Episode 01 - Homo Erectus
Episode 02 - Neanderthal

С десния като ги запиша излиза html и не върши работа, филмите съм си ги записал на диск съответно със субтитрите, но и сега ми се отварят направо, а не се записват. Имах солидно присъствие наскоро в един форум и съответно не се понрави на органите, извършващи контролни функции, така че тук по силата на обективни ограничения ще се въздържам от плурализъм Smiley И сега можеш да ги пратиш в кофата. Преди няколко месеца случайно открих сайта, мога само да поздравя всички хора, които имат някакъв принос към него.
Активен
falcon
запленен
**

« Отговор #7 -: 17 Март 2012, 23:02:53 »

Spirit of Tibet: The Life and World of Dilgo Khyentse Rinpoche / Духът на Тибет: Животът и светът на Дилго Киенце Ринпоче (1995)
Активен
falcon
запленен
**

« Отговор #8 -: 18 Март 2012, 17:52:07 »

10х
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: