Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Към началната страница

Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: The Vanishing Lions  (Прочетена 2240 пъти)
falcon
запленен
**
Публикации: 63

« -: 10 Март 2012, 23:26:47 »

Тайните досиета на КГБ, ще им направя субтитри, но няма да е скоро. Сега се моткаме с един симпатяга, да правим субтитри за един сериал.

Прикачвам субтитрите за изчезващите лъвове. Спелчека от програмата за субтитри не върши работа, дори ми създаде известни проблеми в процеса на работа. Дали не е пък от вируси и това не знам, както и да е, не съм ги проверявал за грешки с програма...

* PBS Nature - 2006.04.30 - The Vanishing Lions (TVRip.SoS).srt (61.52 KB - свалено 182 пъти.)
Активен
milenski
Колибар
колибковец
Публикации: 3053

ॐ असतो मा सद्गमय

« Отговор #1 -: 12 Март 2012, 18:06:15 »

Спелчекът в SW никога не ми е работил коректно на мен. Не знам другите как го ползват. Бях ти пратила линк към една страхотна програмка за спелчек, специално съобразена с правенето на субтитри. Ще ти свърши работа и за сериала Wink

Тия лъвове имат нужда от поправки и по тайминга, а сега нямам време за такива екстри.
« Последна редакция: 12 Март 2012, 18:09:02 от milenski » Активен

All matter is merely energy condensed to a slow vibration.
We are all one consciousness experiencing itself subjectively.
There is no such thing as death. Life is only a dream
and we are the imagination of ourselves.
                                                                                              Bill Hicks

Каквото е било, то е и сега
и каквото пак ще бъде
вече е било някога преди...

falcon
запленен
**
Публикации: 63

« Отговор #2 -: 12 Март 2012, 22:23:50 »

каквото можах да направя с тайминга направих, малко са нагъсто субтитрите и на места не може да им се смогне, а нали казваш че на 3 реда не бива...
Активен
milenski
Колибар
колибковец

ॐ असतो मा सद्गमय

« Отговор #3 -: 12 Март 2012, 23:49:46 »

SW -> Ctrl+I
Не трябва да има презастъпвания (overlapping на английски).

За пореден път - прочети правилата на раздела и разгледай обстойно линковете там. Тези неща важат за преводите на всякакви филми с тази разлика, че в другите сайтове изискванията са доста по-строги.
« Последна редакция: 13 Март 2012, 10:59:06 от milenski » Активен

Bill Hicks

и каквото пак ще бъде

milenski
Колибар
колибковец

ॐ असतो मा सद्गमय

« Отговор #4 -: 13 Март 2012, 11:00:05 »

Разделих темата и преместих частта за Vanishing Lions в раздел "Субтитри за редактиране". Субтитрите имат нужда от спелчек и малки корекции на тайминга (2-3 презастъпвания, 2-3 триредови субтитъра и тук-там излишни интервали).

@falcon: Тъй като наистина нямам никакво свободно време и трудно насмогвам дори да следя работата в колибката, не ми се сърди, но спирам с обясненията и насочванията. Абсолютно всичко е написано в правилата на раздел "Започнати преводи", където са събрани линкове към всички необходими програми, някои дори с готови настройки за по-лесна проверка за грешки. Останалото зависи само от теб.

И понеже ми прави впечатление, че никой не я чете тази тема с правилата, може би ще е по-добре да разделя частта с линковете и помагалата в отделна тема със заглавие "В помощ на преводача" примерно, барем някой се излъже да я отвори  Wink Но това ще стане "маняна" в смисъл на някой ден, когато намеря време  Grin
Активен

Bill Hicks

и каквото пак ще бъде

Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: