Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Към началната страница

Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Subtitle Edit - новата звезда на хоризонта на филмовия преводач :)  (Прочетена 10070 пъти)
kopcap
любител

Публикации: 8

« -: 06 Април 2012, 19:38:07 »

Хора, зарежете го този допотопен Subtitle Workshop. Много силно ви препоръчвам да си инсталирате Subtitle Edit http://www.nikse.dk/SubtitleEdit - ще се родите. Единственото, с което SW я превъзхожда е, че не е необходим допълнителен плеър (в случая SE изисква да инсталирате и VLC http://www.videolan.org/vlc/ ). Програмката има всички екстри, за които се сетите, включително графика на звука, спелчек (на БГ също), автоматичен превод директно в програмата (на Гугъл и Майкрософт), автоматична проверка на много грешки (при това отлична!), в момента на писане ви показва дължина на реда, брой символи/сек и т.н. - просто всичко... При това в пъти по-добре изпълнено - свиква се за нула време с нея.
Активен
lubo-piten
колибар преводач
кандидат колибковец
Публикации: 457

« Отговор #1 -: 06 Април 2012, 22:36:02 »

Хм... любопитно, а може да се окаже и полезно.
Тhanks!

Eeeeeeeй бре, извадих късмет и на мен се падна честта да направя

3 5  5 5 5 -та

публикация в КОЛИБКАТА!

:-)

« Последна редакция: 06 Април 2012, 22:48:15 от lubo-piten » Активен

"Когато всички разумни обяснения се изчерпят, каквото остане, колкото и невероятно да изглежда, трябва да е истината." - Артър Конан Дойл

*** В света на думите всичко е възможно. ***
milenski
Колибар
колибковец
Публикации: 3052

ॐ असतो मा सद्गमय

« Отговор #2 -: 07 Април 2012, 22:46:01 »

Откъде се настройва критерия за прекалено кратко и прекалено дълго времетраене в проверката за грешки?
Активен

All matter is merely energy condensed to a slow vibration.
We are all one consciousness experiencing itself subjectively.
There is no such thing as death. Life is only a dream
and we are the imagination of ourselves.
                                                                                              Bill Hicks

Каквото е било, то е и сега
и каквото пак ще бъде
вече е било някога преди...

strangenick
колибар преводач
колибковец
Публикации: 1087

Нема отърване

« Отговор #3 -: 08 Април 2012, 17:11:35 »

Преди малко го намерих, но го изгубих и пак не мога да го намеря. За всеки случай е 2 сек по дефолт. Бях пуснала и видеото, когато ми изскочи тази настройка, сигурно са свързани.
И да кажа, че това е Програмата! Постоянно ахкам, велика е!
Корсар, виждам, че има страшно много възможности, има ли начин да обясниш туй-онуй?
Продължавам да бърникам, де. Ама например това за времетраенето къде се е скрило?
Много ме заинтригува общия превод  Cheesy
Активен
strangenick
колибар преводач
колибковец

Нема отърване

« Отговор #4 -: 08 Април 2012, 17:55:37 »

Mиленски, май няма такава опция, това с 2-те секунди се отнася за възлагане на времетраене за всички субтитри.
Засега виждам, че субтитрите могат да се подредят по времетраене, не зная може ли да бъде полезно. Най-отгоре се виждат най-кратките, а най-отдолу най-дългите. Сега го мъдря как може да се използва това, за да се оправят.
И със сигурност ще пиша на автора на програмката да я включи тази опция, определено е пропуск липсата й.
Активен
milenski
Колибар
колибковец

ॐ असतो मा सद्गमय

« Отговор #5 -: 08 Април 2012, 17:59:25 »

Ако ще му пишеш, пиши му по възможност да включи и тагове за позициониране на текста - отдавна търся такава програма и досега не съм открила.
Активен

Bill Hicks

и каквото пак ще бъде

kopcap
любител

« Отговор #6 -: 09 Април 2012, 11:29:01 »

Преди малко го намерих, но го изгубих и пак не мога да го намеря. За всеки случай е 2 сек по дефолт. Бях пуснала и видеото, когато ми изскочи тази настройка, сигурно са свързани.
И да кажа, че това е Програмата! Постоянно ахкам, велика е!
Корсар, виждам, че има страшно много възможности, има ли начин да обясниш туй-онуй?
Продължавам да бърникам, де. Ама например това за времетраенето къде се е скрило?
Много ме заинтригува общия превод  Cheesy
Вие като гледам вече по-добре от мен се оправяте!  Grin

Между другото като споменавате тагове - няма (или поне не съм видял) и опция за таговете за bold, italic, font color...

Това може да ви е интересно http://ale5000.altervista.org/subtitles.htm
« Последна редакция: 09 Април 2012, 12:22:45 от kopcap » Активен
strangenick
колибар преводач
колибковец

Нема отърване

« Отговор #7 -: 09 Април 2012, 15:06:42 »

Опциите за болд, италик, ъндърлайн, колор и фонт нейм ги избираш с дясно кликване на реда (редовете).
Относно другите тагове му писах.
Вече ми потвърди, че няма минимум и максимум времетраене, но обеща да копира тези от SW.
За таговете не знам дали ще ги сложи в следващия ъпдейт.
Като гледам е голям мераклия да я оправя програмката, затова, ако има други идейки, казвайте, за да му пиша.
Активен
kopcap
любител

« Отговор #8 -: 10 Април 2012, 10:57:01 »

Супер! Ако се сетя нещо ще пиша  Cool
Активен
strangenick
колибар преводач
колибковец

Нема отърване

« Отговор #9 -: 10 Април 2012, 19:05:48 »

Уау! Пичът е голям пич Grin
Работи по въпроса, ще сложи както таговете, така и времетраенето в новия ъпдейт.
Юхууу, това е моята програма, сега остава да я тествам за нов тайминг.
Засега големият плюс е, че за нула време обработва превод от транскрипт, още не съм пробвала да правя тайминг, но пък редовете ми ги разделя за секунди...
Активен
kopcap
любител

« Отговор #10 -: 10 Април 2012, 19:19:59 »

Тайминга е кеф и половина да го правиш с нея. Enjoy!

Всъщност сещам се и за едно предложение - не съм намерил опция (би било логично да е при Settings -> SSA Style ) да се изключват субтитрите. Необходимо е, защото когато има инсталиран DirectVobSub или друг рендер трябва при всяко отваряне на SE ръчно да се скриват субтитрите на DirectVobSub, за да не се дублират.
« Последна редакция: 10 Април 2012, 19:43:40 от kopcap » Активен
strangenick
колибар преводач
колибковец

Нема отърване

« Отговор #11 -: 11 Април 2012, 00:10:10 »

Да ти кажа, досега не съм виждала подобна опция в други програми (най-малкото не зная къде може да е сложена) и затова преди работа сменям заглавието на файла да не е същото като на филма, за да не ми се отваря така "дублирано". Ако кажеш в коя програма има такава опция, ще му я пратя, виждам, че той копира оттук-оттам и му е по-лесно с пример (програма).
Иначе вече се сдобих с демо версия с таговете и времетраенето.  Lips Sealed
Но още не е свършил с поправките, та ще изчакам, преди да я меткам. Стои си на топло в една папчица за всеки случай Wink

Корсаре, голямо благодарско имаш от мен, да знаеш!  drinks
Активен
kopcap
любител

« Отговор #12 -: 11 Април 2012, 10:11:20 »

Няма защо, радвам се че имаше смисъл от препоръката ми  Smiley

Пък за опцията - не вярвам да му е трудно да сложи един чекбокс Show/Hide subtitles

Междувременно ще се възползвам от твоята хитринка  Roll Eyes

П.П. Скоро май ще има тема "Съкратено упътване за редактиране на субтитри със Subtitle Edit"...
« Последна редакция: 11 Април 2012, 10:14:03 от kopcap » Активен
milenski
Колибар
колибковец

ॐ असतो मा सद्गमय

« Отговор #13 -: 11 Април 2012, 10:30:09 »

П.П. Скоро май ще има тема "Съкратено упътване за редактиране на субтитри със Subtitle Edit"...

Абсолютно си прав  good

Отделям мненията за новата програма в отделна тема - обсъждайте си на воля всякакви неща, свързани с работата с нея, а после се надявам някой наистина да систематизира нещата в една тема-упътване  Smiley
Активен

Bill Hicks

и каквото пак ще бъде

lubo-piten
колибар преводач
кандидат колибковец
Публикации: 457

« Отговор #14 -: 11 Април 2012, 11:03:55 »

Show/Hide Subtitles има във VisualSubSync - меню "View".
Активен

"Когато всички разумни обяснения се изчерпят, каквото остане, колкото и невероятно да изглежда, трябва да е истината." - Артър Конан Дойл

*** В света на думите всичко е възможно. ***
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: