Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Към началната страница

Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: въпрос за отваряне на субтитри?  (Прочетена 13269 пъти)
kalisto
любител

Публикации: 5

« -: 26 Юни 2012, 17:11:00 »

Здравейте!
Първо искам да Ви благодаря за хубавия сайт!!!Благодаря Ви,хора!
И сега да помоля за помощ,но да предупредя,че не съм технически грамотна и докато търсих подобен проблем във форума често имах чувството,че чета на китайски:(.Надявам се все пак някой да е достатъчно търпелив да ми помогне!Свалих си Spirit Space,но не мога да сложа субтитрите върху филма.Когато го пусна с GOMpl ми пише за някакви кодеци?ама аз изобщо не знам за какво става въпрос...Ако пък е с KMpl-той спира изобщо.
Субтитрите са RAR файл. Ще съм Ви благодарна ако ми помогнете!Благодаря Ви,че изчетохте това!
Активен
milenski
Колибар
колибковец
Публикации: 3052

ॐ असतो मा सद्गमय

« Отговор #1 -: 26 Юни 2012, 21:10:36 »

Първо, няма да е зле да си изтеглите още веднъж филма - това, че KMPlayer изключва, а GOM Player иска кодеци, ме навежда на мисълта, че филмът не се е изтеглил изцяло. Второ, субтитрите трябва да се разархивират в същата папка, където се намира филмът - с десен бутон кликвате върху rar архива и му задавате разархивиране.
Активен

All matter is merely energy condensed to a slow vibration.
We are all one consciousness experiencing itself subjectively.
There is no such thing as death. Life is only a dream
and we are the imagination of ourselves.
                                                                                              Bill Hicks

Каквото е било, то е и сега
и каквото пак ще бъде
вече е било някога преди...

kalisto
любител

« Отговор #2 -: 27 Юни 2012, 00:25:45 »

Привет!Благодаря за бързата реакция.Знаеш ли как се опитвам да го направя аз-пускам филма/целият е свален/с един от двата плеъра и привлачвам субтитрите отгоре.И тогава плеърите спират.Иначе филмът без субтитри си върви чудесно.Нямам на идея колко се прави така.Досега съм сваляла от сайт в който не беше нужно да се свалят отделно субтитри и този номер с привлачването съм го виждала някъде,затова реших,че така се прави.А като дам с десен бутон на rar файла ми излизат други неща,но не разархивиране.И филма и субтитрите са свалени на едно и също място.
Активен
milenski
Колибар
колибковец

ॐ असतो मा सद्गमय

« Отговор #3 -: 27 Юни 2012, 10:48:36 »

Ясно защо крашва плеъра - опитвате се да заредите в него файл в непознат за него формат. Добре, тогава един друг начин за разархивиране на субтитрите - кликвате два пъти с левия бутон на мишката върху rar архива. Когато се отвори, завлачвате файлчето със субтитрите (то е с разширение srt) в прозореца на плеъра.
Активен

Bill Hicks

и каквото пак ще бъде

kalisto
любител

« Отговор #4 -: 27 Юни 2012, 19:20:33 »

И така не стана.Като кликна с левия бетон се отваря почти word формат и няма как да го завлача.Мисля си друго-от другия сайт виждах как се сваля  с BitComet,а тук се показва в лентата на задачите и после в папката с изтеглени файлове.Не в BitComet.С коя програма се е свалил?Да не би от свалянето да идва проблема или пък в програмата с която се отварят субтитрите?Има ли значение,че не съм в БГ?Но аз и в БГ съм правила опити миналата година и пак ми се получи същото.
Активен
milenski
Колибар
колибковец

ॐ असतो मा सद्गमय

« Отговор #5 -: 27 Юни 2012, 20:06:15 »

Не, не е от изтеглянето. BitComet, доколкото ми е известно, е само за торенти. Трябва да си инсталирате програмата WinRar. С нея се отварят всякакви архивирани файлове. Ако и след това не стане, ще ви изпратя субтитрите на мейла.
Активен

Bill Hicks

и каквото пак ще бъде

kalisto
любител

« Отговор #6 -: 27 Юни 2012, 22:29:59 »

Стана!!!!Благодаря много за програмата,помощта и търпението!Много благодаря!Така ли се процедира принципно на филми,при които субтитрите са отделно?
Активен
milenski
Колибар
колибковец

ॐ असतो मा सद्गमय

« Отговор #7 -: 27 Юни 2012, 22:54:52 »

В колибката, както и в повечето сайтове за субтитри, всички субтитри са архивирани, така че програмката определено ще ви трябва. Също и за всякакви други файлове с разширение .zip или .rar. Има и други програми освен WinRar, които изпълняват същата функция, но тази май е най-популярната.
Активен

Bill Hicks

и каквото пак ще бъде

kalisto
любител

« Отговор #8 -: 28 Юни 2012, 21:03:17 »

Отново много благодаря за отговора и за помощта!!!
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: