Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Към началната страница

Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Новият Subtitle Workshop :)  (Прочетена 27925 пъти)
milenski
Колибар
колибковец
Публикации: 3113

ॐ असतो मा सद्गमय

« -: 10 Октомври 2013, 20:41:27 »

След сериозна тригодишна разработка с активното съдействие на преводачите от subs.sab.bz вече е факт новата версия Subtitle Workshop 6.

Това е линк към форума, където можете да пишете и да получите помощ от нейния разработчик adenry:
http://subs.sab.bz/forum/index.php?showforum=29

И линк за изтегляне на програмата:
http://subworkshop.sf.net

Ето и кратко представяне на версията от adenry:

Цитат
Здравейте!

Радвам се да обявя, че Subtitle Workshop се завърна!

От известно време работя по нова версия на програмата. Гилдийци помагаха за подобряването й с тестване и предложения за нови функции. Сега вече всеки може да се сдобие с нея.

Новият Subtitle Workshop 6.0 може да бъде свален от новия официален сайт на програмата:
http://subworkshop.sf.net

Ето и новото във версия 6.0 (build 130814):

• Базиран на Subtitle Workshop 2.51.

• Нов Режим на работа с множество тагове, в който могат да се задават по много тагове в един субтитър.

• Нова версия на Subtitle API - 1.15, която поддържа новия Режим на работа с множество тагове, поддържа няколко нови формата и отстранява проблеми при някои от старите формати.
• Лента с инструменти, Статус лента, Лента с инструменти за стил и Бутони за контролиране на времената.
• Система за контрол на паузата - преглед и редакция на времето между два субтитъра.
• Система за контрол на броя символи в секунда.
• Колони "Времетраене" и "Пауза" в Списъка със субтитри.
• Нова система за маркиране на грешките - предлага автоматична проверка за грешки и маркиране на всеки тип грешка по различен начин.
• Нови типове грешки - "Твърде кратка пауза", "Твърде много символи в секунда", "Диалог на един ред" и други.
• Нови функции, в това число и "Автоматично обединяване на субтитри".
• Подобрение на старите функции, в това число и разделяне при пунктуационни знаци с фунцкията "Прецизно подравняване на редовете".
• Нови контекстни менюта за Списъка със субтитрите и полетата "Текст" и "Превод".
• Лесна редакция и отместване на времената със скрола на мишката по няколко различни начина.
• Подобрена "Редакция на място".
• Значително разширена функцтионалност на прозореца "Информация и грешки".
• Система за потребителска информация - търсене на субтитри в текущия файл на базата на зададени от потребителя правила за текста и времената.
• Повече информация в прозореца "Допълнителна информация".
• Запазване на маркиранията в .SRF файл.
• Множество нови настройки, в това число и времетраене и пауза по подразбиране.

• Контрол на силата на звука, избор на аудио поток и избор на видео рендерер във Видео прегледа.
• Увеличаване, Режим на пълен екран, избор на съотношението и ново контекстно меню във Видео прегледа.
• Визуално представяне на субтитрите във видео лентата.
• Възможност за възпроизвеждане на много нови видео и аудио формати (стига системата да има необходимите кодеци).

• Нови функции за паскалски скриптове.
• Множество отстранени бъгове.
• И още много... (вижте файла changelog.txt за пълен списък с промените)

Изпробвайте го и кажете как ви се струва!
Активен

All matter is merely energy condensed to a slow vibration.
We are all one consciousness experiencing itself subjectively.
There is no such thing as death. Life is only a dream
and we are the imagination of ourselves.
                                                                                              Bill Hicks

Каквото е било, то е и сега
и каквото пак ще бъде
вече е било някога преди...

strangenick
колибар преводач
колибковец
Публикации: 1262

Нема отърване

« Отговор #1 -: 08 Януари 2014, 20:32:15 »

Някой изпробва ли го вече? Мнения? Да минавам ли на него?
Активен
amigo_max
майстор колибар
колибковец
Публикации: 633

« Отговор #2 -: 12 Януари 2014, 19:20:46 »

Аз опитах да премина на новата версия, но уви не се получи. Програмата блокира при опитите ми да поставя филма на пауза, за да отида напред в субтитрите, там докъдето съм стигнал с превода в предишната версия. Опитах различни последователности на зареждане - първо субтитри после филм и обратното, опитах и само филм - положението е същото - паузата не работи, филмът си върви. Всъщност върви само аудиото, но това е така и при стара версия. И в крайна сметка се налага да затворя програмата. В заключение - дори не можах да я изпробвам за подобрения, новости или каквото и да е друго. Опитът с новата версия за мен е много разочароващ. Дано при вас не е така.
Пропуснах да напиша, че има и случаи в които паузата сработва, но програмата все пак блокира, заемайки около 15 Мб от паметта и 25% от процесора, което се отразява на работа на цялата система.
Активен
vojda
майстор колибар
колибковец
Публикации: 651

« Отговор #3 -: 12 Януари 2014, 21:15:06 »

От тук  http://subworkshop.sourceforge.net/ изтеглих
Subtitle Workshop 6.0b released. 28.11.2013
SubtitleWorkshop_6.0b_131121 която е 1.96 МВ

Инсталирах я и си работи нормално. Малко си поиграх докато направя настройките, но няма проблеми нито с паузата нито с прескачането и търсене на следващи субтитри ( Пуснах я със субтитрите за Attenborough.in.Paradise.4of7, които са до половината и са правени с Subtitle Workshop: 2.51. Работи без проблемно) Най-голямото натоварване на едното ядро на процесора бе 20% при пауза и придвижване на стрелката по лентата под екрана за да търся субтитри, иначе го товареше не повече от 5 процента. За памет колко ми отнема не съм гледал, все пак тя е 4 GB и нямам проблеми.

amigo_max може би си проверявал по-стара версия, а може би и компа ти е по-слаб. Вероятно при мен върви защото съм старо магаре и все още си използвам стария и добър WIN XP.   Wink
И такааа, направих малка проба и видях, че няма проблеми в режимите в които аз работя, но ще си върна пак старата версия Subtitle Workshop: 2.51 , не ми се заиграва сега с новата, а имам да довършвам Attenborough.in.Paradise.4of7.  Може би по-късно пак ще кача SubtitleWorkshop_6.0b_131121 и ще поразцъкам по-подробно по нея да видя кое как е, но може и да не го направя. Писах, че съм старо магаре, което е свикнало да си върви по познатия път ( защо да се мъча с нови версии след като и старите работят и ми вършат работа )  Wink  Cheesy
Това от мен.
Успехи на всички
Активен
amigo_max
майстор колибар
колибковец

« Отговор #4 -: 12 Януари 2014, 22:52:13 »

Здравей Вожде,

историята при мен е по-дълга, но я посъкратих. Тя обаче изглежда така:
аз, като едно побеляло вече магаре, което все пак опитва да е в крак с новостите, макар че понякога препъвам крака, свалих тези дни по подсещане от въпроса на стрейндж в темата, най-новата версия и оптимистично я инсталирах веднага. Понеже никога не съм бил отличник, се надявах сега да стана - нали версията е шеста. Тогава констатирах описания проблем. На сайта на програмата има и версии, неизискващи инсталация, всичките все шестици. И ги опитах всичките... нито една не сработи. На компютъра си (НР 4540) имам windows7, платен, регистриран, с една дума служебен. Достатъчно памет, достатъчно ядра...
Започвам да си мисля дали проблемът не е в това, че операционната система е на немски или евентуално нещо подобно.
Писал съм на автора на програмата и ако той се заинтригува от проблема, и предложи решение, ще споделя.

За сега си оставам на версия 2.51.
Активен
strangenick
колибар преводач
колибковец

Нема отърване

« Отговор #5 -: 13 Януари 2014, 09:37:50 »

Благодаря ви за отзивите!
Май ще си карам със старата засега.
Активен
amigo_max
майстор колибар
колибковец

« Отговор #6 -: 07 Март 2014, 13:46:29 »

Да ви споделя набързо развитието по темата.
Свързах се, както съм писал, че ще го правя, с момчето съавтор от българска страна - Андрей. Беше много внимателен, даде препоръка, която веднага сработи. Причината се оказа наборът от кодеци. Всичко се оправи с инсталирането на пълен пакет K-Lite_Codec_Pack_1030_Mega. В програмата не е имало никакъв проблем. Сега ползвам само новата версия и спокойно я препоръчвам, има нови удобства, от които съм доволен.
Поздрави и дано да съм полезен.
Активен
lubo-piten
колибар преводач
кандидат колибковец
Публикации: 467

« Отговор #7 -: 04 Април 2015, 01:42:50 »

Търси се помощ...

Не мога да инсталирам SW 6.0b. С Win 7 съм. Това е първата програма, която отказва инсталиране на компа ми! Съобщението е следното:

и в подобен дух за останалите файлове от пакета...

Някакви идеи? Ще съм благодарен!

Sad

П.С. Свалих инсталатора от sourceforge.net - т.е. от извора.
Активен

"Когато всички разумни обяснения се изчерпят, каквото остане, колкото и невероятно да изглежда, трябва да е истината." - Артър Конан Дойл

*** В света на думите всичко е възможно. ***
lubo-piten
колибар преводач
кандидат колибковец
Публикации: 467

« Отговор #8 -: 04 Април 2015, 02:17:32 »

Проблемът РЕШЕН! Еххх... това Неволята си е наистина голяма работа!!!

Нека да съм в помощ на подобни като мен:

Просто с десен бутон на ехе-то (инсталиращия файл) и "Run as administrator". Адски просто, нали  Tongue

Активен

"Когато всички разумни обяснения се изчерпят, каквото остане, колкото и невероятно да изглежда, трябва да е истината." - Артър Конан Дойл

*** В света на думите всичко е възможно. ***
strangenick
колибар преводач
колибковец

Нема отърване

« Отговор #9 -: 14 Ноември 2015, 18:04:35 »

Приятели, исках само да кажа, че в момента редактирам едни субтитри с нея и съм направо възхитена.
Това не е програма, а Програмата!
Ако имате връзка с разработчиците й, поздравете ги! Да се слави името им  thank_you
Активен
vojda
майстор колибар
колибковец

« Отговор #10 -: 05 Януари 2017, 16:37:13 »

Здравейте приятели. Малко на патерици  Честита 2017 година.
Да сте живи и здрави и късмета винаги да е с Вас.
И такаааа. Нова година нов късмет.
Реших да премина на Windows 10, който ми харесва много повече от 7, 8 и 8.1, но се появи проблем със Subtitle Workshop 6.0b Build 131121, който не искаше да се инсталира.  Angry

lubo-piten   thank_you thank_you thank_you thank_you  хиляди благодарности за написаното от теб по-горе " Просто с десен бутон на ехе-то (инсталиращия файл) и "Run as administrator".
Така успях да го инсталирам, но за да се показва и видеото се наложи да променя настройката в  Movie -> Video renderer -> отметката от Default се слага на VMR9.  Прилагам снимка.

* Untitled-1 copy.jpg (104.3 KB, 558x325 - видяно 949 пъти.)
Активен
be
колибар преводач
маниак
Публикации: 130

« Отговор #11 -: 07 Януари 2017, 15:50:15 »

Браво, вожде, поне си се справил с настройките, а аз не мога. Моят лаптоп е на Windows 7, при SW на някои филми не намира аудио-файла, и при VSS е така, т.е. няма звук.  Чудничко...
Активен
vojda
майстор колибар
колибковец

« Отговор #12 -: 07 Януари 2017, 16:40:24 »

Според мен проблема е в кодеците. Качи си по-нова версия на  K-Lite Codec Pack и би трябвало да се оправи. Аз съм с K-Lite Codec Pack 1275 Full от kaldata.com   на Win 10 на компа и на Win XP на старото лаптопче Lenovo. Опитай и дано се оправят нещата. Има малка вероятност вината да е в драйверите за звуковата карта, но според мен са кодеците.
 Успехи
Активен
be
колибар преводач
маниак
Публикации: 130

« Отговор #13 -: 07 Януари 2017, 17:19:29 »

Огромни благодарности! Ще пробвам.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  

Отиди на: